سلام ، در خدمت مقدس سربازی هستم . سفارش جدید دریافت نمیکنیم ، با تشکر . رضا خانی

سیستم امتیازدهی به کاربران در وردپرس با افزونه WordPoints

سیستم امتیازدهی به کاربران در وردپرس با افزونه WordPoints

حتما در بسیاری از وبسایت‌ها همچون همیار وردپرس مشاهده کرده‌اید که بخشی با عنوان امتیازدهی به کاربران در وردپرس وجود دارد. که کاربران با استفاده از آن می‌توانند امتیاز خود را افزایش داده و در لیست برترین کاربران سایت بر اساس امتیاز گیری قرار گیرند.
در این مقاله از همیار وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای بپردازم که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا امکان امتیازدهی را در سایت خود ایجاد کرده و برای کارهایی همچون عضویت در سایت، مشاهده سایت، انتشار نوشته، ارسال نظر و… به کاربران خود امتیاز دهید.

امتیازدهی به کاربران در وردپرس با WordPoints

افزونه ی wordpoints برای امتیازدهی به کاربران در وردپرس

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با عنوان WordPoints در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است که با استفاده از آن می‌توانید امکان امتیازدهی به کاربران در وردپرس را فراهم کنید. این افزونه تاکنون توانسته است تا بیش از ۴۰۰ نصب فعال وو کسب امتیاز ۵ را ازآن خود نماید.
پس از نصب و فعال سازی این افزونه مشابه تصویر زیر منویی در پیشخوان سایت وردپرسی شما با نام WordPoints افزوده خواهد شد.

point type - امتیازدهی به کاربران در وردپرس

تنظیمات افزونه

به زیر منوی Points Types مراجعه کرده و مشابه تصویر زیر یک نام در بخش مشخص شده وارد کرده و بر روی Save کلیک کنید.

در ادامه بخوانید  فارسی سازی فروشگاه اینترنتی وردپرس با Persian Woocommerce

settings - امتیازدهی به کاربران در وردپرس

پس از اینکه صفحه مورد نظر لود شد، مطابق تصویر زیر گزینه‌هایی مشابه تصویر زیر را در آن خواهید دید که با کلیک بر روی هر بخش مشخص شده می‌توانید جزییات امتیازدهی به کاربران در وردپرس را برای بخش مربوطه ایجاد کنید.

add ditails - امتیازدهی به کاربران در وردپرس

همانطور که در این بخش مشاهده می‌کنید در افزونه امتیازدهی به کاربران در وردپرس با WordPoints قادر خواهید بود تا برای ثبت نام کاربر، ارسال نوشته، ارسال نظر، بازدید از سایت و حتی ارسال فایل امتیاز خاصی را در نظر بگیرید.

عضویت- امتیازدهی به کاربران در وردپرس

حال مشابه تصویر فوق در هر بخش و برای هر عمل عنوان، Log Text، تعداد امتیاز و نوع امتیازدهی به نقش کاربری را مشخص کرده و برای هر یک آن را اضافه کنید. در این بخش با عضویت کاربر در سایت تعیین شده است تا ۱۰ امتیاز به وی اعطا شود.
مشابه نمونه تصویر می‎توانید برای بخش‌های ارسال فایل، ارسال نظر، بازدید از سایت، ارسال مقاله و… نیز امتیاز دلخواهی را مانند عضویت در سایت ایجاد کنید.

سپس به منوی Configure رفته و مشابه تصویر point type ایجاد شده را در بخش مشخص شده انتخاب کرده و آن را ذخیره کنید.

points - امتیازدهی به کاربران در وردپرس

در بخش Excluded Users نیز قادر خواهید بود تا با وارد کردن آی‌دی کاربر خاصی را وارد کنید تا در حالت تست از این افزونه استفاده کنید.
حال تمامی تنظیمات افزونه به پایان رسیده است و لازم است تا اقدام به نمایش آن در سایت کنید. برای این منظور کافی است تا بخ بخش ابزارک‌ها مراجعه کرده و مطابق تصویر زیر ابزارک‌های مورد نظر افزونه را در مکان دلخواه از قالب خود قرار دهید.

در ادامه بخوانید  نمودار اندازه های مختلف در ووکامرس با YITH Product Size Charts for WooCommerce

widget - امتیازدهی به کاربران در وردپرس

نمایش امتیازات کاربر

برای نمایش امتیازات کاربر در سایت می‌توانید از ابزارک WordPoints استفاده کرده و مشابه تصویر زیر آن را سفارشی سازی کنید.

show points -امتیازدهی به کاربران در وردپرس

ابتدا در بخش title عنوان خود را وارد کرده و سپس در بخش Widget text نام دلخواه خود را برای نمایش جمع امتیازات کلی وارد کنید.
از آنجایی که امتیازات این افزونه در دیتابیس ذخیره می‌شود لازم است تا کاربران حتما در سایت عضو بوده و برای مشاهده امتیازات وارد شده باشند؛ بنابراین در بخش Text if the user is not logged in می‌توانید پیغام دلخواه خود را وارد کنید تا در صورت وارد نشدن کاربر در سایت نمایش داده شود.

امتیازات کاربران در پیشخوان

و در نهایت تعداد لیست امتیازات دریافت شده را وارد کنید.
برای سایر ابزارک‌ها نیز می‌توانید مشابه نمونه فوق عمل کرده و نسبت به نمایش آخرین امتیازات کاربران و نمایش برترین کاربران اقدام کنید.
در منوی Points Logs نیز می‌توانید لیست کاملی از امتیازات کاربران را مشابه زیر مشاهده کنید.

show points on dashboard- امتیازدهی به کاربران در وردپرس

شاد باشید..

 

دانلود افزونه wordpoints

 

منبع : همیار وردپرس

ساخت و مدیریت آیکون شبکه های اجتماعی با Easy Social Icons

سلام دوستان! امروزه اهمیت شبکه های اجتماعی بر هیچ کس پوشیده نیست. چرا که یکی از بهترین راه های حفظ ارتباط با مشتری و اطلاع رسانی آخرین تغییرات وب سایت شما می تواند به راحتی از این طریق صورت گیرد.
به اشتراک گذاری مطالب وب سایت در شبکه های اجتماعی می تواند منجر به بهبود سئو و افزایش بازدید کننده ی وب سایت شود. برای دسترسی مخاطب به آدرس شبکه های اجتماعی شما، بهترین راه استفاده از آیکون این شبکه ها در محل هایی از وب سایت است که توجه مخاطب را به خود جلب می کند. افزونه های متعددی برای ایجاد و مدیریت آیکون شبکه های اجتماعی وجود دارند.
امروز قصد داریم تنظیمات افزونه ای را بررسی کنیم که پیش از این در وردپرس دیزاینر معرفی شده است.

ایجاد و مدیریت آیکون شبکه های اجتماعی با Easy Social Icons

این افزونه که امکانات خوبی برای ایجاد و مدیریت آیکون شبکه های اجتماعی دارد. در حال حاضر دارای بیش از ۴۰۰۰۰ نصب فعال می باشد.  با نگارش ۴٫۶٫۱ وردپرس سازگار است.

تنظیمات افزونه Easy Social Icons

پس از نصب و فعال سازی افزونه، از قسمت Easy Social Icons موجود در منوی اصلی، گزینه ی Add Icons را انتخاب می کنیم. در این بخش گزینه های متعددی وجود دارند که در ادامه توضیح داده شده است.

حتما بخوانید  غیر فعال کردن دیدگاه ها در وردپرس با Disable Comments

قسمت Add New Icon

در این بخش می توانید آیکون های مورد نظرتان را ایجاد کنید. گزینه های موجود در این بخش عبارتند از:

Title: عنوان مربوط به آیکون شبکه ی اجتماعی
Icon: در این قسمت می توانید با کلیک بر روی Choose Icon تصویر مورد نظر خود را برای آیکون شبکه ی اجتماعی انتخاب کنید.
URL: در این قسمت می توانید آدرس URL شبکه ی اجتماعی خود را وارد کنید. دقت داشته باشید که این آدرس حتماً باید با http:// شروع شود.
Sort Order: در این قسمت می توانید ترتیب قرار گرفتن این آیکون در بین آیکون های ساخته شده را مشخص کنید. در صورتی که این قسمت را برای هیچ یک از آیکون ها تغییر ندهید، به همان ترتیبی که ساخته شده اند قرار خواهند گرفت.
Target: در این قسمت می توانید انتخاب کنید که با کلیک کردن بر روی آیکون، آدرس URL در چه پنجره ای باز شود.

پس از این که تغییرات را انجام دادید بر روی ذخیره ی تغییرات کلیک کنید. در صورتی که می خواهید آیکون دیگری اضافه کنید، می توانید با کلیک بر روی Add Icons در منوی اصلی، آیکون موردنظر خود را ایجاد کنید.

حتما بخوانید  محدودیت در ورود به پنل مدیریت وردپرس با Limit Login Attempts Reloaded

قسمت Manage Icons

در این قسمت می توانید مشخصات آیکون هایی را که ایجاد کرده اید، مشاهده کنید و آن ها را حذف یا ویرایش کنید.

قسمت Sort Icon

در این قسمت می توانید ترتیب آیکون هایی را که ایجاد کرده اید با استفاده از درگ اند دراپ ، تغییر دهید.

قسمت Settings & Instructions

این قسمت مربوط به تنظیمات آیکون هاست و شامل گزینه های زیر است:

Icon width: تنظیم عرض آیکون ها برحسب پیکسل
Icon Height: تنظیم ارتفاع آیکون ها بر حسب پیکسل
Icon Margin: تنظیم فاصله ی بین آیکون ها بر حسب پیکسل
Display Icon: تنظیم نحوه ی نمایش آیکون ها

Icon Alignment: تنظیم محل قرار گیری آیکون ها

پس از انجام تغییرات بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

در انتهای این بخش در قسمت How to use سه روش استفاده از این افزونه برای نمایش آیکون ها گفته شده است.

Using Widget

در صورتی که تمایل دارید آیکون ها را با استفاده از ابزارک ها نمایش دهید می توانید بر روی لینک Widgets کلیک کنید یا از منوی تنظیمات> ابزارک ها وارد قسمت ابزارک ها شوید. در این قسمت ابزارک Easy Social Icon را در محلی که می خواهید نمایش داده شود قرار دهید.

حتما بخوانید  ویرایش زنده استایل ها و جلوه های ویژه با Visual CSS Style Editor

در قسمت نام، می توانید نامی برای ابزارک انتخاب کنید. هم چنین می توانید گزینه های موجود در این قسمت را تغییر دهید که در آن صورت این تنظیمات به جای تنظیماتی که در قسمت  Settings & Instructions وارد کرده اید، لحاظ خواهند شد.

در پایان حتماً تغییرات را ذخیره کنید.

 Using Shortcode

برای نمایش آیکون شبکه های اجتماعی در نوشته ها یا صفحه های وب سایت می توانید از این قسمت استفاده کنید. در این قسمت می توانید تنطیماتی را که به صورت پیش فرض در  Settings & Instructions اعمال کرده اید، با استفاده از گرینه های موجود تغییر دهید یا به همان صورت باقی بگذارید. آیکون شبکه های اجتماعی را انتخاب کنید و پس از اینکه تغییرات را اعمال کردید بر روی Generate Shortcode کلید کنید تا شورت کد ایجاد شود. سپس شورت کد را کپی کرده و در صفحه یا نوشته ای که مایل هستد کپی کنید.

نتیجه ی کار

Using PHP Template Tag

در صورت آشنایی با زبان برنامه نویسی PHP می توانید از کدهایی که به صورت نمونه قرار داده شده اند، استفاده کنید.

امیدوارم این آموزش برای شما دوستان عزیز مفید واقع شده باشد.

پاینده باشید!

دانلود افزونه Easy Social Icons

دانلود

شبکه های اجتماعی

مدیریت دیدگاه ها با Yoast Comment Hacks

اگر وبسایت وردپرسی دارید حتما مطلع هستید که سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارای بخشی برای ایجاد دیدگاه توسط کاربران سایت شما می باشد و با فعال کردن این بخش می توانید برای هر مطلبی که قرار می دهید دیدگاهی از طرف کاربران دریافت کنید. دقیقا همانند کاری که در وردپرس دیزاینر انجام میشود و یک کانون اصلی برای پاسخگویی به مشکلات کاربران است. حال اگر در سایت شما تعدادی دیدگاه گذاشته شود و شما مطلع نشوید، مسلما برای وبسایت شما اصلا خوب نیست و کاربران از شما شاکی خواهند شد و تکرار این امر باعث نا امیدی کاربران از وبسایت شما خواهد شد، پس باید چه کنیم که به صورت منظم متوجه ارسال دیدگاه ها شویم؟

مطلب امروز ما دقیقا در مورد افزونه ای است که با ارسال ایمیل یا به اصطلاح نوتیفیکیشنی به مدیر و مسئول سایت، اطلاع میدهد که کاربر شما سوالی پرسیده و سوال او چیست! اگر مایل به یادگیری این مطلب هستید با کمی تامل می توانید به نتیجه ی مطلوبی برسید.

حتما بخوانید  ابزارکی برای نمایش برترین نویسندگان دیدگاه + آموزش ویدیویی

افزونه ی Yoast Comment Hacks

yoast comment hacks hamyarwp

افزونه ی مورد نظر ما توسط تیم Yoast تهیه و اجرا شده است که به صورت یک کد هک در دسترسی قرار میگیرد. ار قابلیت های این افزونه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آگاه شدن از دیدگاه ها به صورت ارسال نوتیفیکیشن
گزینه ای برای عدم پذیرش نظرات
گزینه ای برای ارسال پیامی جهت تشکر از افراد ارسال کننده دیدگاه
و…

در گام اول افزونه را نصب و فعال می نماییم. پس از فعال سازی افزونه، در بخش تنظیمات>> گزینه ی comment hack مشاهده می شود. با کلیک بر روی آن وارد بخش تنظیمات افزونه خواهیم شد. در این بخش چهار تب موجود است که به بررسی آنها میپردازیم.

Minimum comment length

minimum comment length hamyarwp

در این تب همانگونه که ملاحظه می کنید، طول دیدگاهی که هر کاربر می تواند ایجاد کند را میتوان وارد کرد و پیامی را در صورت ارسال دیدگاه غیر مجاز (بیش از حد مجاز یا کمتر از حد مجاز) به کاربر نمایش دهد.

Email links

email links hamyarwp

در این بخش تنظیماتی مربوط به ایمیل را می توان انجام داد، همانطور که میبینید آیتم هایی را مشخص کرده که به دلخواه خود میتوانید متون انگلیسی را تغییر دهید.

comment redirect

comment redirect hamyarwp

در این بخش می توانید کاربر خود را پس از ارسال دیدگاه به صفحه ی مورد نظر خود هدایت نمایید.

حتما بخوانید  جلسه نهم: دیدگاه ها در وردپرس

Clean emails

clean emails hamyarwp

با تیک زدن این بخش می توانید به افزونه امکان پاک کردن ایمیل های قدیمی تر را بدهید.

حال می توانید پس از اعمال تغییرات، در دیدگاه های ارسال شده ی خود آبکون ارسال ایمیل را مشاهده کنید.

send email hamyarwp

نتیجه گیری

اگر میخواهید از تمامی دیدگاه های ارسال شده در سایت خود باخبر باشید و در مقابل در زمان مناسب به کاربران خود احترام بگذارید می توانید از افزونه ای که امرزو برای شما معرفی شد استفاده نمایید.

سربلند باشید

دانلود افزونه ی Yoast comment hacks

دانلود

منبع : همیار وردپرس

تغییر آدرس خوراک سایت

سلام دوستان

این روزها سایت های خبرخوان زیاد شده وقتی پست ارسال میکنید خبرخوان ها پست را کپی کرده و زودتر از شما در گوگل ایندکس میشوند و گوگل پست شما را کپی می شناسد خب چاره چیست ؟ غیر فعال کردن خوراک ؟ ایا با غیر فعال کردن خوراک این کار تموم میشود ؟ خب وقتی خوراک هم غیر فعال بشود امکان انشار مطالب در برنامه های موبایلی وجود نخواهد داشت 🙂

 

تغییر آدرس خوراک سایت

 

خب برای این کار کافیست کد زیر را در functions.php قالب سایت خود قرار دهید.

newfeed در کد بالا آدرس جدید خوراک هست

بعد از یک فایل php در پوشه قالب خود به این صورت ایجاد کنید feed-newfeed.php
باید تمام newfeed ها یکی باشند .
در آخر هم کد زیر را در فایل feed-newfeed.php قرار دهید

آدرس جدید خوراک شما به این صورت خواهد بود http://wp-designer.ir/?feed=newfeed

موفق باشید

جلوگیری از کپی شدن مطالب توسط خبرخوان ها

هر روز بر تعداد سایت های خبر خوان افزوده میشود این عوامل بر روی Seo سایت شما تاثیر منفی دارند!با این کد کاملا ساده و کاربردی دیگر هیچ سایت خبر خوانی نمی تواند سایت شما را به صورت آیفریم نمایش دهد رو در اختیار شما عزیزان قرار بدیم!
این کد رو در header.php قالب بزارید !

تموم شد .